Z miłością z Republiki Czeskiej

Od ponad 30 lat produkty GRUND są opatrzone oznaczeniem "Made in the Czech Republic". Sami projektujemy, wykonujemy i sprzedajemy dywaniki. Oprócz Czech trafiają do 43 krajów na całym świecie, gdzie klienci doceniają ich wysoką jakość, która nie zmieniła się przez lata. Dlatego możemy sobie pozwolić na udzielenie 5-letniej rozszerzonej gwarancji na większość naszych dywaników.

IMG_5056

BEZPOŚREDNIO Z PODNÓŻA KARKONOSZY

Podstawowym filarem firmy GRUND jest fabryka w miejscowości Mladé Buky u podnóża Karkonoszy. Jesteśmy świadomi odpowiedzialności, jaką ponosimy za ten piękny zakątek naszego kraju. Dlatego na każdym etapie dbamy o ekologiczne procedury i produkcję jak najbardziej przyjazną środowisku. Energię pozyskujemy z wody i oczywiście również ze słońca.

DSC_1617

WSZYSTKO W JEDNYM MIEJSCU

Podstawą każdego dywaniku GRUND jest przędza, którą przerabiamy we własnej przędzalni. Podstawowym surowcem jest masa czesankowa. Sprowadzamy ją z krajów, które mają wielowiekowe, a często tysiącletnie doświadczenie w jej produkcji.

Każdy produkt ma przed sobą długą drogę zanim stanie się puszystą włóczką. Ale każdy krok jest w naszych rękach, a raczej w rękach naszych doświadczonych wykonawców. To właśnie nadzór nad preparatem pozwala nam na magiczną pracę z kolorami, do jakich jesteście przyzwyczajeni. Oprócz podstawowych kolorów, poprzez mieszanie jesteśmy w stanie uzyskać niemal każdy możliwy do wyobrażenia odcień. 

emotion_designers working 

Konkretny projekt jest dziełem naszych projektantów. W przypadku każdego dywanika pojawia się pytanie, czy będzie on szyty ręcznie czy maszynowo. Obie metody mają swoje plusy i minusy. Maszyny radzą sobie z nawet najbardziej skomplikowanymi wzorami i precyzyjnie przekształcają je w pożądany kształt i wysokość runa, ale ręczna praca nigdy nie przestaje mieć swojego uroku i wielu klientów z zadowoleniem przyjmuje ten bardziej kosztowny proces.  

DSC_1725

OD SERCA DLA CIEBIE

W czasie naszego istnienia zabrnęliśmy w procesie produkcji tak daleko, jak pozwala nam na to dzisiejszy świat. Stoimy za naszymi produktami w 100%. Każda mata, która zmierza do Ciebie lub do klientów na całym świecie, będzie zawsze ciepła i komfortowa w bezpośrednim kontakcie z Twoją skórą. Cechy bezpieczeństwa, takie jak antypoślizgowa powierzchnia czy trwałość koloru, pozostają absolutną koniecznością. Oprócz doświadczenia i wiedzy, w nasze dywany wplatamy jeszcze jeden ważny składnik: nasze serce, i to zawsze widać w naszej pracy.