Wraz z obchodami 35. urodzin firmy GRUND do produkcji powróciły popularne modele LEAF i JASMINE. Są one dziełami Osmany'ego Laffity, projektanta, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Tym razem śledziliśmy powstawanie dywaników pod czujnym okiem kamery. Śledziliśmy cały proces od pierwszej nitki do wysłania ich w drogę do klienta. Pozwól, że przeprowadzimy Cię przez cały ten proces krok po kroku.
Od przędzy czesankowej do maksymalnej puszystości
Podróż każdego dywanu rozpoczyna się w przędzalni, gdzie delikatne włókna akrylowe stają się puszystą przędzą. Mamy pełną kontrolę nad tym procesem od początku do końca. Rezultatem jest wyjątkowo miękka i trwała kolorystycznie przędza, dostępna w aż 191 odcieniach.
Na początek projektowanie
Projekty dywanów były pierwotnie rysowane ręcznie. Dziś projektanci korzystają z programów komputerowych. Pozwalają one jednak tworzyć tylko to, co wymyślą kreatywni projektanci. Ich możliwości są niemal nieograniczone. Technologia i pomysłowość naszych projektantów pozwalają nam opracować wszelkiego rodzaju motywy i kształty dywanów, w tym także te najbardziej skomplikowane.
Szyte ręcznie lub maszynowo
Pierwotna produkcja ręczna została częściowo zastąpiona przez maszyny. Mówimy częściowo, ponieważ ciężka ręczna praca nadal odgrywa ważną rolę w produkcji. Szyjemy ręcznie głównie dywany z podwójnym włosiem lub luksusowe kolekcje. Jednak maszyny znacznie ułatwiły nam pracę - mogą produkować kilka dywanów jednocześnie, czego dowodem są dywany LEAF i JASMINE.
Bezpieczeństwo w Twoim domu
Dywaniki GRUND są znane z wysokiej jakości powłoki antypoślizgowej, która zwiększa bezpieczeństwo w domu. Stosowany przez nas materiał lateksowy jest odporny na pranie i suszenie w suszarce bębnowej, a ponadto nie szkodzi mu ogrzewanie podłogowe. Mocno przylega do podłoża, ale nigdy się do niego nie przykleja.
Wycinamy i kształtujemy
Cięcie odbywa się na profesjonalnej wycinarce. Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie produkować dywany nie tylko w dowolnym rozmiarze, ale także w dowolnym kształcie. Maszyna radzi sobie nawet ze skomplikowanymi, nieregularnymi kształtami designerskich dywanów.
Do ostatniej nitki
Śledziliśmy tkanie dywanu aż do ostatniego splotu. Odbywa się to ręcznie na maszynach do oplatania, co nadaje doskonały wygląd i gładkie wykończenie. Następnie na dywanik naklejana jest etykieta i obrabiane są krawędzie – w tym przypadku obserwujemy model autorstwa Osmany Laffita.
Od nas dla całego świata
Zanim maty trafią do Ciebie lub innych klientów na całym świecie, przechodzą końcową kontrolę. Dopiero wtedy pakujemy je, aby bezpiecznie dotarły do szczęśliwego nabywcy.