PRZERWA URLOPOWA: Drodzy Klienci, nasi pracownicy i maszyny zasługują na trochę wolnego po całym roku pracy. Od 13 do 26 lipca 2024 roku mamy przerwę urlopową. Oczywiście w dalszym ciągu możecie składać zamówienia. Zaczniemy realizować je w poniedziałek 29 lipca 2024 r., wypoczęci i z nową energią do pracy. GRUND życzy Wam wspaniałego lata.

SZYCIE DYWANÓW

Ponad 30 lat temu u podnóża Karkonoszy rozpoczęliśmy produkcję dywaników łazienkowych GRUND.

Nasze dywany i wykładziny szyjemy na dwa sposoby.

Pierwszym sposobem jest ręczne szycie na maszynach. Szwaczki szyją dywanik według wzoru, z runem danej wysokości i w konkretnym kolorze. Przy użyciu tej techniki można również łączyć różne wysokości runa. Ta tradycyjna metoda jest wolniejsza oraz wymaga precyzji i kunsztu. Można powiedzieć, że w ten sposób jesteśmy w stanie wyprodukować dywany i wykładziny o nieskończonych kształtach, motywach, kolorach i rozmiarach. 

Drugim, nowocześniejszym wariantem są maszyny do haftu sterowane komputerowo. Metoda ta umożliwia produkowanie większej ilości dywaników naraz, dlatego jest szybsza i bardziej wydajna. Przed produkcją każdy model i rozmiar musi zostać rozrysowany w programie, z którego informacje są następnie pobierane przez nasze automatyczne hafciarki. Metodę tę stosujemy szeroko w produkcji zarówno prostych, jak i bardziej złożonych projektów o tej samej długości runa.