Nasi projektanci GRUND

 

GRUND współpracuje z czeskimi projektantami i artystami, którzy od wielu lat zajmują się naszymi kolekcjami i w ten sposób kreują oblicza dywaników i mat łazienkowych. A kim są osoby, które wymyślają te piękne dodatki do domu?

 
Ulubione dywany

HANA HERMAN
EKSPERT DO SPRAW PROJEKTOWANIA I ROZWOJU

Urodziłam się w Hradec Kralove, gdzie ukończyłam szkołę średnią z dyplomem ekonomicznym, kontynuując studia prawnicze. Trochę inny kierunek moich "marzeń"... Od dziecka interesował mnie Wszechświat i astrofizyka, wgląd w świat Gai, pola siłowe. Miłość do sztuki do tego wszystkiego była tylko końcowym wyrazem połączenia muzyki i kolorów. 

W 1998 roku dołączyłam do rodzinnej firmy Grund. Zostałam wtajemniczona w całą produkcję i otworzyłam stanowisko "ekspert do spraw projektowania i rozwoju", które obejmuję po dziś dzień. Przez cały ten czas powstało tu mnóstwo rozmaitych projektów - obok prostych, ręcznie wykonywanych wzorów, opracowaliśmy fotorealistyczną technologię haftu maszynowego. Dla projektantów jest to ogromne wyzwanie dla wyobraźni (np. dla bardzo popularnych motywów zwierząt (koty, konie...), różnych budowli, krajobrazów itp.) 

Sama czerpię inspirację z natury. Patrzę oczami obserwatora w czasie rzeczywistym.

Lubię ziemiste ciepłe odcienie, ale też chłodne błękity.

Lubię nie tylko tworzyć nowe wzory, ale także pozwolić "narodzić się" wszystkim projektom i wysłać je w ich własną podróż w świat.

 
Ulubione dywany

PETR NOVOTNY
MISTRZ KONSERWATYWNYCH PROJEKTÓW GRUND 

Urodziłem się w Dvůr Králové nad Labem, swoją pracę rozpocząłem w TIBA-  najpierw jako rysownik, później jako projektant.

Projektowanie dla firmy Grund rozpocząłem w 1998 roku. Najpierw pracowałem jako zewnętrzny projektant, a od 2005 roku jestem stałym pracownikiem firmy.

Lubię pracę projektanta. Preferuję bardziej konserwatywne, proste projekty, cenione przez rynek niemiecki, ale nie pogardzę bardziej nowoczesnymi motywami. Lubię subtelne połączenia kolorystyczne, które są najczęściej stosowane w dywanach, tzw. ton w ton.

Inspiracji do swoich prac szukam wszędzie wokół siebie.

 
Ulubione dywany

ALENA VALENTOVÁ
PROJEKTANT, GRAFIK I MALARZ Z SERCEM W GRUND

Pochodzę z Trutnova i kocham swoje miasto i jego karkonoską przyrodę. Od zawsze pociągała mnie sztuka, rysunek, malarstwo i grafika, dlatego ostatecznie ukończyłam szkołę artystyczną na kierunku Sztuka Promocji, który łączy wszystkie te dyscypliny. Pracowałam w agencjach reklamowych, firmach tekstylnych, a całe 12 lat temu zaczęłam tworzyć "twarz marki GRUND" jako grafik pod okiem Jiříego Grunda Jr, który w 2008 roku kierował zespołem marketingu. 

Przez tak długi czas firma stała się bliska mojemu sercu i jest jak moja druga rodzina. Świat designu stale się zmienia i idzie do przodu dzięki technologii cyfrowej. Byłam przy narodzinach innowacyjnych wzorów dywaników łazienkowych i ich graficznym zaaranżowaniu w obróbce maszynowej. Pierwszą kolekcją wykonaną w tej technologii była seria dywanów zaprojektowana przez Blankę Matragi. 

Można powiedzieć, że jestem ekstrawertykiem, ale pracując nad projektami dla rynku tekstylnego, zawsze staram się podążać za aktualnymi trendami i podchodzę do każdego dywanu jak do obrazu. 

Kolekcja NOWOŚCI RÝBRCOUL z 2019 roku jest moją ulubioną - duch gór z własną historią, nad którą pracowałam razem z odnoszącą liczne sukcesy rzeźbiarką Pauliną Skávovą.

 
Ulubione dywany

KLÁRA VEVERKOVÁ
ŚWIEŻA BRYZA W KOLEKCJI GRUND W CHARAKTERYSTYCZNYM STYLU

Urodziłam się w Nachodzie, dzieciństwo spędziłam na Morawach, a obecnie mieszkam w regionie Broumova. Jako studentka byłam trochę buntowniczką, uczęszczałam do liceum, szkoły artystycznej, projektowania mody, układania kwiatów i biznesu. W podobny sposób zmieniałem zawody, aż trafiłam na projektowanie. 

Po pięciu latach projektowania pościeli i tekstyliów domowych postanowiłam coś zmienić i dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności od prawie roku pracuję w firmie GRUND. 

Każda nowa kolekcja jest dla mnie wyzwaniem, lubię różnorodność i cieszę się, gdy mój projekt zostaje zrealizowany. Lubię połączenia kolorystyczne w odcieniach szarości z jednym wyrazistym kolorem (np. szary-granat, szary-czerwony, ...). Może z tego powodu najbardziej urzekła mnie kolekcja Luigi Colani. 

Jak każdy projektant mam swój charakterystyczny styl. Inspirację czerpię ze wszystkiego, co mnie otacza, nawet z pęknięć w chodniku.