BYCIE MAMĄ TO NAJTRUDNIEJSZA PRACA NA ŚWIECIE

Dzień Matki. Dla wielu osób to po prostu kolejny zwykły, ważny dzień w roku. Ale dla mam na całym świecie nie jest tylko i wyłącznie świętem. Gdy dziecko, które nosiły pod sercem przez dziewięć miesięcy i którym nie przestaną się opiekować do końca życia, pamięta o swojej mamie, życzy jej dobrze lub uszczęśliwia ją prezentem, oznacza to dla nich cały świat.

den-matek_06052024_06

W 2015 roku agencja komunikacji MullenLowe przeprowadziła kampanię z okazji Dnia Matki dla amerykańskiej firmy produkującej kartki okolicznościowe, która poruszyła serca milionów ludzi na całym świecie. Agencja stworzyła fikcyjną ofertę pracy dla dyrektora operacyjnego. Ogłoszenia pojawiły się w Internecie i w prasie, a odpowiedziały na nie dziesiątki osób. Z wybranymi kandydatami przeprowadzono rozmowy kwalifikacyjne online. Kierownik tej rozmowy poinformował kandydatów o opisie stanowiska, który wymagał m.in:

  • Doświadczenia w zarządzaniu kryzysowym

  • Zdolności do improwizacji

  • Wiedzy z zakresu finansów

  • Znajomości psychologii

  • Znajomości medycyny

  • Dyspozycyjności 24/7

den-matek_06052024_05

Kiedy rozmowa zakończyła się stwierdzeniem, że potencjalnym pracownikom nie przysługuje czas wolny ani wakacje, a ponadto nie oferuje się wynagrodzenia za tę pracę, kandydaci byli zszokowani. Zatrudniony aktor/ekspert od osobowości pozwolił wszystkim przetworzyć tę informację przez chwilę, zanim ogłosił, że miliardy ludzi na ziemi wykonują tę pracę.

A mianowicie – mamy.

den-matek_06052024_03

Emocje, jakie odczuwali kandydaci w tym momencie, były wręcz namacalne. W końcu agencja przeprosiła, mówiąc, że czasami konieczne jest użycie małego kłamstwa, aby ludzie zdali sobie sprawę z prawdy, ale tym razem nie miało to znaczenia. "Nawet mamy mówią, że w tym przypadku kłamstwo jest w porządku".

 Kampania stała się najczęściej oglądanym filmem w Internecie w 2015 roku. Jeśli nie boisz się wzruszenia, możesz go znaleźć, śledząc hashtag, który mówi sam za siebie: „Najtrudniejsza praca na świecie".

 Ta kampania nie straciła swojej mocy, nawet po tylu latach, ponieważ dotyczy wielkiej, znanej wszystkim prawdy. Bycie matką to naprawdę najtrudniejsza praca na świecie. Powinniśmy być wdzięczni naszym matkom każdego dnia. Jeśli nie, to przynajmniej pamiętajmy o nich w Dniu Matki.

den-matek_06052024_04

Jeśli w tym roku również planujesz dołączyć prezent do swojej kartki na Dzień Matki, ułatwimy Ci podjęcie decyzji.
W tygodniu poprzedzającym Dzień Matki, 12 maja, przygotowaliśmy 15% zniżki na cały asortyment.