PRZERWA URLOPOWA: Drodzy Klienci, nasi pracownicy i maszyny zasługują na trochę wolnego po całym roku pracy. Od 13 do 26 lipca 2024 roku mamy przerwę urlopową. Oczywiście w dalszym ciągu możecie składać zamówienia. Zaczniemy realizować je w poniedziałek 29 lipca 2024 r., wypoczęci i z nową energią do pracy. GRUND życzy Wam wspaniałego lata.

Co dzieje się w 2023 r.

Czy znasz teorię efektu motyla? Mówi ona, że drobne wydarzenie na jednym końcu świata, jak trzepot skrzydeł motyla, może mieć ogromny wpływ na wydarzenia na drugim jego końcu. Kiedy zastanawialiśmy się nad tym, co będzie modne w 2023 roku, nie mieliśmy pojęcia, że wizjonerzy stylu po drugiej stronie świata doszli do podobnych wniosków jak my. Wybraliśmy kolory rezonujące z naturą, tak jak oficjalny kolor roku Viva Magenta, który znajduje inspirację w naturalnym barwniku - karmazynie.

Nasz wybór padł na naturalne odcienie, które działają na człowieka korzystnie, uspokajająco, ale i zarazem pobudzająco. Natura nie szczędzi kolorów. Możemy znaleźć w nich niespodziewaną różnorodność, ale także relaksującą harmonię.

ROZEJRZYJ SIĘ, INSPIRACJA JEST WSZĘDZIE

Pierwszym motywem modnych dywaników GRUND na nadchodzący rok jest sama natura. Motywy kory drzew, kamieni czy gałęzi wprowadzą do Twojego wnętrza tak zwaną siłę spokoju - cierpliwą, a jednocześnie niepokorną. Kolejną inspiracją jest woda w najczystszej postaci, zawsze orzeźwiająca, harmonijna, o dobroczynnym wpływie na ciało i duszę. Z wody skierowaliśmy wzrok na niebo, które potrafi grać niezliczoną ilością kolorów, od szarości i fioletów, które można łatwo połączyć z innymi dodatkami, po prowokacyjne barwy zachodzącego słońca. To właśnie wśród nich znajdziesz między innymi kolor Viva Magenta, który wyznacza kierunek na ten rok.

Źródłem inspiracji stała się dla nas również natura w swojej bardziej wyrafinowanej formie. Wzory skór różnych zwierząt, chrząszczy, motyli czy gadów, które są mistrzami kamuflażu, najlepiej sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach. Nie proszą o uwagę, wręcz przeciwnie, wtapiają się w otoczenie. Kiedy jednak zostaną dostrzeżone, efekt jest wprost uderzający i zachwyca wyrafinowaniem. Ostatnim kolorem, choć nie w kolejności, jest eukaliptusowa zieleń. Dzięki naturze człowiek może robić to, co jest najważniejsze dla przetrwania: oddychać. To właśnie ten kolor pozwala swobodnie oddychać tam, gdzie tego najbardziej potrzebujemy - w bezpiecznych murach własnego domu.

JAK WYGLĄDAJĄ TRENDY GRUND NA 2023 ROK

trendy_2023_21022023_POWERFUL NATURE-1

Potężna natura jest wszędzie wokół nas. Wpuśćmy ją do naszych domów i czerpmy energię z miękkich naturalnych materiałów. Rozpieszczajmy się bawełnianymi tkaninami, a także kolorami natury. Jasne odcienie beżu i brązu pasują do naturalnych wnętrz, w których dominuje drewno. Motywy kory drzew, kamieni, gałęzi uzupełniają minimalistyczne wnętrza. Tchną w nie lekkość i różnorodność.

trendy_2023_21022023_WELLNESS BLUE-1

Woda to życie. Jej chłód nas orzeźwia. Jej czystość doładowuje. Kolor wody jest odzwierciedleniem środowiska, przez które przepływa. Zrelaksuj się i odpocznij w objęciach miękkości i komfortu. Poczuj uspokajający wpływ niebieskich i zielonych tonów. Kolory oceanu słusznie należą do strefy wellness, czyli między innymi do łazienek. Połączenie morza, nieba i drzew przynosi spokój duszy i odpoczynek dla ciała. Łącząc te odcienie, zyskamy harmonijne wnętrze.

trendy_2023_21022023_LILAC SKY-1

Wyjątkowy oraz intensywny zapach bzu potrafi odurzyć umysł. Drobne kwiaty otwierają się w wiosennym słońcu, a my zatapiamy się w sennym nastroju i poczuciu szczęścia. Projektanci uwielbiają odcienie fioletu. Zestawiają go z bielą i odcieniami szarości, co doda wnętrzu wyniosłości. Liliowy, czyli kolor bzu, wciąż powraca do modowych trendów. Można go wykorzystać w dodatkach i dekoracjach ściennych. Sprawdź na przykład delikatny kwiatowy wzór, który z łatwością tworzy elegancki klimat.

trendy_2023_21022023_MASKED WORLD-1

Najwięksi mistrzowie kamuflażu żyją w przyrodzie - stworzenia, które dostosowują się do otoczenia i wtapiają się w nie. Nawet my czasami chcielibyśmy być niewidzialni. Nawiążmy więc kontakt z kolorami ziemi. Szarozielone odcienie, uzupełnione kremową bielą i brązem, będą pasować do minimalistycznego wnętrza. Wyróżnią się także w pomieszczeniach, w których dominuje drewno oraz nuta naturalizmu. Inspiracją jest kolorystyka i wzory skór zwierząt, chrząszczy, motyli i gadów, które żyją w naszych lasach.

trendy_2023_21022023_DANCING AT SUNSET-1

Letnie niebo bywa dramatyczne. Lazurowy błękit potrafi szybko zmienić się w pokaz dzikiego ognia. Gdy powietrze robi się chłodniejsze, kolorom wręcz chce się tańczyć. To właśnie letnie niebo o zachodzie słońca stało się inspiracją dla artystów różnych dziedzin. Ogniste kolory doładowują energią, dlatego w odpowiednich zestawieniach mogą rozjaśnić wnętrze i stać się jego dominantą. Naturalne kształty, inspirowane dzikim niebem, dodają pomieszczeniom dynamiki.

trendy_2023_21022023_GREEN EUCALYPTUS-1

Wyjątkowy w królestwie roślin eukaliptus przyciąga swoim zapachem i kolorem. Jego znaczenie w przyrodzie odzwierciedla się w jego pięknie i właściwościach leczniczych. Weź głęboki wdech. Motywy kwiatowe stanowią część wystroju wnętrz od dziesięcioleci. Uchwycenie kolorystyki eukaliptusa nie jest rzadkością w projektowaniu. Zaokrąglony kształt liści stał się popularnym motywem domowych tekstyliów i akcesoriów. Pracujemy zarówno z detalem, jak i całością. Miętowa zieleń pięknie łączy się z szarością i antracytem. We wnętrzach wygląda bardzo delikatnie i świeżo.

TWOJE MIEJSCE NA ŚWIECIE

Każdy dywan, wykładzina i wycieraczka GRUND w modnych kolorach roku 2023 zapewnia ciepło i bezpieczeństwo, a także ma znaczenie psychologiczne. Trwałe kolory wytrzymują wielokrotne pranie i suszenie w suszarce bębnowej. Każde włókno ma swoje ściśle określone miejsce, tak jak zresztą wszystko w naturze. Tobie pozostaje tylko wybrać ten, który idealnie pasuje do i Twojego miejsca na świecie.