GRUND NA ŚWIECIE - SZWAJCARIA

W swojej ponad 30-letniej historii rodzinna firma GRUND oferowała swoje dywany i maty na ponad 40 rynkach na całym świecie. Jesteście ciekawi, jakie produkty przypadły do gustu mieszkańcom tych często odległych krain? Chcesz dowiedzieć się jakie są ich gusta, co preferują i co jest dla nich ważne przy wyborze? W kolejnym cyklu będziemy stopniowo prezentować ciekawe państwa, w których dywany i wykładziny GRUND są niezawodne i spełniają te same funkcje co w rodzimym kraju.

svycarsko_14032023_mapa

NAJPIERW ODWIEDZIMY SZWAJCARIĘ,

czyli kraj przeplatany górami i jeziorami, gdzie swoje źródła mają cztery główne europejskie rzeki. Większość ludzi na naszej planecie ma choćby minimalną wiedzę o Szwajcarii, co bardzo rzadko się zdarza. Każdy słyszał o szwajcarskiej czekoladzie, fondue lub serze raclette, szwajcarskich nożach lub zegarkach...

Charakterystyczna kwadratowa flaga Szwajcarii z białym krzyżem na czerwonym tle stała się synonimem wysokiej jakości, stabilności i niezawodności. Jeśli jakaś marka umieszcza ją na swoim produkcie, jej sprzedaż zazwyczaj wzrasta. Szwajcarscy klienci sami poszukują jakości i są skłonni za nią dodatkowo zapłacić. Jakość była również jednym z kluczowych czynników, na które zwracali uwagę szwajcarscy klienci przy zakupie dywanów i wykładzin GRUND. Kolejnym była pięcioletnia gwarancja, która sprawiała wrażenie, że dywany będą służyć znacznie dłużej niż nowe.

KULTOWYM SZWAJCARSKIM PRODUKTEM JEST NIEWĄTPLIWIE ZEGAREK.

Precyzyjne i delikatne rękodzieło, które pierwotnie było zimowym zajęciem miejscowych rolników, dało początek jednemu z najważniejszych przemysłów eksportowych. Nic dziwnego, że ręcznie szyte dywany GRUND cieszą się dużą popularnością wśród szwajcarskiej klienteli. Uczciwa ręczna praca była tu ceniona od wieków i jej znaczenie jest doceniane do dziś. Aż 90% szwajcarskiej gospodarki stanowią małe i średnie przedsiębiorstwa, można powiedzieć firmy rodzinne.

svycarsko_14032023_hodinky

SZWAJCARIA TO KRAJ, W KTÓRYM KONSERWATYZM JEST GŁĘBOKO ZAKORZENIONY.

Kraj ten na przykład przyznał kobietom prawo do głosowania dopiero w 1971 roku. Jeszcze gorzej pod tym względem wypadły tylko dwa kraje europejskie. Jednak, jak w większości innych krajów na świecie, to właśnie kobiety decydują o tym, jakie chcą mieć gospodarstwa domowe. Ich wybory są zazwyczaj bardzo konserwatywne. Szwajcarki często wybierają monochromatyczne dywany, które można łatwo połączyć z innymi elementami wyposażenia.

WSPOMNIELIŚMY JUŻ O NIEZWYKŁOŚCI SZWAJCARSKIEGO KRAJOBRAZU?

Nie jesteśmy pewni, na ile ważne dla szwajcarskiego klienta jest fakt, że maty GRUND są produkowane u podnóża gór, które są przecież tak charakterystyczne dla ich kraju. Jedno jest pewne - jeśli szwajcarski klient nie jest zwolennikiem prostych i monochromatycznych motywów, chętnie wybiera dywaniki i wykładziny, które zdecydowanie inspirowane są naturą. Colani 42 przypomina bowiem lawinę, Colani 23 delikatne płatki śniegu na wietrze, a Carmen strumienie wody, które potrafią znaleźć drogę nawet przez najbardziej nieprzenikniony górski krajobraz. Bardzo popularne są tu również naturalne materiały. Marla jest uosobieniem troski o naturę, która jest prawdziwym skarbem Szwajcarii.

svycarsko_14032023_colani42

svycarsko_14032023_colani23

svycarsko_14032023_carmen