PRZERWA URLOPOWA: Drodzy Klienci, nasi pracownicy i maszyny zasługują na trochę wolnego po całym roku pracy. Od 13 do 26 lipca 2024 roku mamy przerwę urlopową. Oczywiście w dalszym ciągu możecie składać zamówienia. Zaczniemy realizować je w poniedziałek 29 lipca 2024 r., wypoczęci i z nową energią do pracy. GRUND życzy Wam wspaniałego lata.

Colani - z samolotu z powrotem na ziemię

Pomysłodawcą stworzenia kolekcji dywanów przez słynnego niemieckiego projektanta Luigiego Colaniego był dyrektor GRUND, Jiří Grund. "Podoba mi się, jaki jesteś bezczelny. Wsiadaj do samochodu i przyjedź do mnie jutro" - odpowiedział projektant przez telefon. W ten sposób rozpoczęła się współpraca między czeską marką GRUND a światowej sławy projektantem.

colani10_25032024_2

Kim jest Luigi Colani?

Luigi Colani jest znany jako twórca tak zwanego biodesignu, czyli stylu pełnego owalnych, organicznych kształtów. "Mój świat jest okrągły" było ulubionym sloganem urodzonego w Berlinie projektanta. Kiedy dziennikarz zapytał projektanta, czy ma coś kanciastego w swoim domu, jego odpowiedź brzmiała po prostu "Nie".

W stylu, który często wyprzedzał swoje czasy, Luigi Colani projektował samochody, aparaty fotograficzne oraz wspomniany samolot. Chociaż sam był twórcą biodesignu, dziś wielu najważniejszych projektantów i architektów tworzy własnie w tym stylu. Architekt Zaha Hadid jest jednym z nich. Chociaż Luigi Colani zmarł w 2019 roku, jego projekty żyją nadal - na przykład w postaci obszernej kolekcji dywanów GRUND, która nosi jego kultowy podpis.

colani10_25032024_3

Colani 2 z bliska

Dywaniki Colani z numerem seryjnym 2, poza fascynacją obłymi kształtami, pełne są japońskich wpływów. Luigi Colani przez pewien czas mieszkał i pracował w Japonii. Zaprojektował między innymi legendarny aparat T90 dla firmy Canon.

Dywaniki łazienkowe Colani 2, podobnie jak cała kolekcja, są szyte ręcznie. Oprócz tego dywaniki przechodzą przez kilka maszyn. Jedna z nich powleka je warstwą antypoślizgową, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. W produkcję jednego dywanu Colani 2 zaangażowanych jest siedem osób. Praca ręczna zajmuje około 3 godzin, ale od pierwszego etapu do gotowego dywanu mija cały miesiąc.

Dywaniki Colani 2 są dostępne tylko w 3 kolorach – czerwonym, antracytowym oraz subtelnym białym. Mogą służyć do ozdabiania salonów, sypialni i łazienek. Wersja antracytowa lub biała dobrze pasuje do minimalistycznego stylu, zaś czerwony jest idealny do wnętrz industrialnych. Dzięki wyjątkowemu stylowi, dywaniki Colani 2 nie muszą służyć tylko i wyłącznie do ogrzewania bosych stóp, bowiem pasują również na ścianę, gdzie mogą pełnić rolę dzieł sztuki.