ART - ODKRYJ PIĘKNO DYWANÓW

Czy kiedykolwiek zastanawiało Cię, ile godzin zajmuje wyprodukowanie jednego dywanu? Przez ile maszyn lub rąk przechodzi? Każdy dywan musi pokonać długą drogę, zanim na stałe zamieszka w Twoim domu. Oto historia modelu ART w dużym skrócie.

art-umeni-predlozky_26022024_1

Pomysł na każdy dywan musi najpierw narodzić się w kreatywnym umyśle projektanta. Hana Hermanová, projektantka odnoszącej sukcesy serii dywanów GRUND, stoi za projektem romantycznego modelu ART. Według projektantki, od pierwotnej inspiracji do narysowania projektu minęło zaledwie około 6 godzin. Jednak czasu, przez który zalążki projektu chodziły projektantce po głowie, prawdopodobnie nie bylibyśmy w stanie zliczyć.


Sama nazwa dywanika ART jest zasługą naszych kolegów z Niemiec. To oni jako pierwsi słusznie zauważyli, że jest on dziełem sztuki, które nie tylko musi zdobić podłogę w łazience, sypialni, pokoju dziecięcym czy salonie. Sprawdzi się również na ścianie jako ciepłe oparcie czy obraz z prawdziwego zdarzenia.

art-umeni-predlozky_26022024_3

SZTUKA W LICZBACH

Gdybyśmy mieli zsumować czas od przetworzenia przędzy czesankowej do gotowego dywanu, nie wystarczyłyby godziny. Przekroczylibyśmy trzy tygodnie i uzyskalibyśmy pełne 24 dni. Część tej pracy wykonują maszyny, a każdy dywan ART musi przejść aż przez cztery. Oczywiście przez cały ten czas nasz zespół pracowników trzyma nad nimi pieczę. Na koniec pozostaje jeszcze praca ręczna, bowiem żadna maszyna nie przeprowadzi tak starannej kontroli wizualnej i nie zapakuje towaru tak, jak człowiek.

 art-umeni-predlozky_26022024_4

GDZIE BĘDZIE PASOWAĆ?

Dywaniki ART dostępne są w sześciu różnych kolorach. Na brązowym lub szarym tle znajdziemy kwiat składający w pięciu odcieniach. Beżowe lub antracytowe maty ART nie skupiają całej uwagi na sobie, lecz odpowiednio uzupełnią każde wnętrze, w którym zastosowano te kolory.


Niebieskie, różowe, pomarańczowe lub zielone warianty naturalnie przyciągają uwagę. Doskonale, jeśli ich dominujące kolory znajdują echo w innych elementach wyposażenia. W przypadku łazienki mogą to być szeroko pojęte akcesoria, ale również też kolor szczoteczki do zębów; w sypialni - pościel, w pokoju dziecięcym - zasłony lub ulubione zabawki, a w salonie? Tam wystarczą cięte kwiaty, które wnoszą powiew natury, podobnie jak dywanik ART. Ale nie musi to być regułą, ponieważ żywe błękity lub pomarańcze, delikatne róże i ziemiste zielenie mogą wyróżniać się same w sobie, niezależnie od tego, czy w domu znajdują się podobne kolory.

art-umeni-predlozky_26022024_5

SPOSTRZEGAWCZOŚĆ SIĘ OPŁACA

Co myślisz o dywanikach ART po przeczytaniu tych linijek? Czy stały się dla Ciebie bardziej atrakcyjne niż wcześniej? Teraz możesz kupić dywanik ART z rabatem 10%. Wystarczy wprowadzić w koszyku kod: ART, a rabat zostanie naliczony automatycznie. Jeśli udało Ci się naprawdę uważnie przeczytać wszystko, co przygotowaliśmy dla Ciebie o matach ART, to wygrana jest (prawie) Twoja! W ciągu kilku najbliższych dni uruchomimy nowy konkurs "Latający dywan" w naszych mediach społecznościowych.

Osoba, która jako pierwsza poprawnie odpowie na pytanie z odpowiedzią ukrytą w naszym artykule, otrzyma całkowicie za darmo dywanik ART w wybranym kolorze.