UTRZYMUJ STOPY W CIEPLE

Nie od dziś wiadomo, że najwięcej ciepła tracimy przez głowę oraz stopy. Jako dzieci buntujemy się za każdym razem, gdy mama zakłada nam czapkę lub przypomina, aby ciepło się ubrać. Dopiero jako dorośli bierzemy sobie jej słowa do serca. 

Wychłodzenie stóp może prowadzić do szeregu komplikacji zdrowotnych, od bólu stawów, przez zapalenie pęcherza moczowego, aż po zapalenie nerek. Jesteśmy na nie najbardziej narażeni w zimowych miesiącach, kiedy podłoga w domu jest znacznie chłodniejsza niż przez resztę roku. Rozwiązaniem jest oczywiście ogrzewanie podłogowe. Wymaga ono jednak znacznych inwestycji i przerobienia systemu grzewczego. Zdecydowanie nie jest to rozwiązanie dla każdego.

ZNAMY TO OD DAWIEN DAWNA

nohy-v-teple_19022023_1

Łazienka jest tym miejscem w domu, w którym jesteśmy najbardziej narażeni na wychłodzenie. Przed myciem zdejmujemy z siebie wszystko, w tym ciepłe skarpety. Jeśli nie mamy niczego ciepłego, na czym moglibyśmy stanąć podczas wchodzenia i wychodzenia z wanny lub spod prysznica, możemy mieć kłopoty. Na szczęście rozwiązanie jest bardzo proste i na wyciągnięcie ręki. Maty łazienkowe są idealne dla bosych stóp, bez których stąpałyby po zimnej podłodze. Nie jest to żadne nowe odkrycie. Poduszki i dywaniki ze skóry zwierzęcej są znane od czasów prehistorycznych. Już wtedy ludzie wiedzieli, że zimne podłoże nie jest dla nas dobre i nie zmieniło się to do dziś.

WYŻSZE TO ZNACZY BLIŻEJ NAS

nohy-v-teple_19022023_2

W przeciwieństwie do prehistorycznych futer, dzisiejsze dywany są humanitarne i przemyślane do ostatniej nitki. Niezawodnie izolują od zimna, zarówno te z wysokim, jak i niskim włosiem. Zimą preferujemy jednak te z wyższym i miękkim włosiem, ponieważ przyjemnie otulają stopy i mogą skuteczniej zapobiegać wychłodzeniu. Wystarczy wysokość dwóch centymetrów!

CIEPŁO I BEZPIECZEŃSTWO

nohy-v-teple_19022023_3

Zaletą dzisiejszych dywanów jest również antybakteryjna powierzchnia, o której prehistoryczni łowcy mogli tylko pomarzyć. Po wychłodzeniu nietrudno o przegrzeanie stóp, co sprzyja rozwojowi pleśni i bakterii. Antybakteryjna powierzchnia sprawia, że bose stopy są bezpieczniejsze, nawet jeśli jest ich więcej na dywanie.     

ZIMOWE INSPIRACJE

nohy-v-teple_19022023_4

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie podzielili się z Tobą garścią zimowych inspiracji. Oprócz dywanów pełnych zimowych kolorów, wprowadziliśmy do oferty dywany wykonane z bawełny organicznej, aby zaprosić naturę w najlepszym wydaniu do Twojego domu. Ich kolory dodadzą Ci poczucia ciepła, którego najbardziej pragniemy zimą.