Kolorowy KARIM RASHID

 

Zaprojektował kolekcję dywanów i wykładzin KOLOR MY WORLD dla firmy GRUND

Nasze życie może ulec znacznej poprawie, gdy doświadczamy piękna, komfortu i wyjątkowej użyteczności w jednym. Mówi Karim Rashid, twórca trafnie zatytułowanej kolekcji Kolor My World.

Urodzony w Egipcie projektant dorastał w Kanadzie, by w końcu wylądować w Nowym Jorku, mekce nowoczesnego designu. Karim Rashid jest bez wątpienia jednym z najbardziej prężnie działających projektantów swojego pokolenia. Ma na swoim koncie ponad 3000 produktów, za które otrzymał m.in. 2 doktoraty honoris causa i ponad 300 różnych nagród. Jego prace są częścią stałych wystaw w galeriach na całym świecie.

Fascynacja, napęd i pasja Karima to zdobywanie doświadczenia. Jego twórczość stała się prostą artykulacją symbolicznego języka, który stworzył, a ten w konsekwencji kształtował jego charakter przez ostatnie 20 lat.

Ukuł trafne określenie Digipop dla świata, który postrzega dziś. Refleksja nad światem cyfrowym nie powinna jednak pozbawiona być wymiaru ludzkiego. Nie należy jej oddzielać od zdolności do autentycznego przeżywania. Dzisiejszy świat, jakkolwiek napędzany przez cyfrowe dane, musi zachować swoją subtelność, człowieczeństwo i przyjemność. Do tego dąży Karim Rashid we wszystkim, co tworzy.