DLACZEGO DYWANIKI GRUND SPRAWDZAJĄ SIĘ LATEM?

Lato jest jak przebywanie w saunie. Wskakujemy prosto z gorącego słońca do zimnej wody, z gorących ulic wchodzimy do klimatyzowanych budynków
i podróżujemy samochodem z klimatyzacją na pełnych obrotach. Przy takich skrajnościach nic dziwnego, że latem poczekalnie lekarskie zapełniają się pacjentami z anginą, zapaleniem oskrzeli i przeziębieniem. Istnieje jednak sposób, aby choć trochę złagodzić letnie wahania temperatury w naszych domach.

shutterstock_1463736701_web

Większość ludzi myśli, że dywaniki łazienkowe są po to, aby utrzymać nasze stopy w cieple zimą po kąpieli lub prysznicu. W rzeczywistości jednak to właśnie latem najbardziej docenimy ich wspaniałe właściwości. Jest ku temu kilka powodów:

  1. Latem zazwyczaj kąpiemy się częściej niż o innej porze roku.
  2. Częściej chodzimy boso na zewnątrz i w domu.
  3. Bez względu na to, jak ciepło jest na zewnątrz, płytki łazienkowe pozostają zimne.
  4. Podczas upału wchodzimy rozgrzani do znacznie chłodniejszej łazienki i stąpamy bosymi stopami po zimnej podłodze, dzięki czemu łatwo można się przeziębić.

Jeśli jesteśmy w stanie przetrwać poranną podróż samochodem z klimatyzacją na pełnych obrotach, pracę lub zakupy w klimatyzowanym budynku i popołudniową chłodną kąpiel, to szkoda byłoby przeziębić się w miejscu, w którym powinniśmy czuć się najlepiej, czyli w domu.

IMG_20180802_165548_HDR

Dywaniki i wykładziny to niewielka zmiana w wystroju, która może mieć duży wpływ. Tworzą one przydatną warstwę izolacyjną od zimnej podłogi, dzięki czemu można w komfortowych warunkach zająć się regeneracją i relaksem po długim, aktywnym dniu. Szybkoschnąca powierzchnia sprawia, że zbędna wilgoć nie będzie zalegać w łazience. Antybakteryjne wykończenie tworzy zdrowe warunki dla bosych stóp, a antypoślizgowy spód gwarantuje bezpieczeństwo. Krótko mówiąc - łazienka, którą latem odwiedzamy dużo częściej niż w innych porach roku, może być dzięki nim bezpieczniejsza.

Dywaniki łazienkowe nie są przeznaczone wyłącznie na zimowe miesiące. Latem mogą odgrywać rolę dyskretnego pomocnika, który przyczynia się do poprawy zdrowia i komfortu. Dodatkowo, jeśli wybierzesz dywanik o letniej tematyce, każda wycieczka do łazienki będzie Ci przypominać, dlaczego tak bardzo kochasz tę porę roku.