Jak często prać dywaniki łazienkowe?

Pytanie o to, jak często prać dywaniki łazienkowe, zadaje sobie każdy ich posiadacz. Choć nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, możemy udzielić kilku wskazówek. Produkujemy najwyższej jakości maty u podnóża Karkonoszy od 1990 roku. Więc co nieco powinniśmy wiedzieć na ten temat.

prani-suseni_27052024_1

Nasze zalecenia

Zalecamy pranie dywaników łazienkowych co najmniej raz w miesiącu, natomiast maty toaletowe powinny być prane raz w tygodniu. Jest to jednak ogólne zalecenie, które nie zawsze ma zastosowanie. Na przykład, jeśli przy lustrze znajduje się dywanik, na którym trzy nastoletnie dziewczyny robią sobie codziennie makijaż, pranie raz w miesiącu nie będzie wystarczające. Podobnie, jeśli przed prysznicem znajduje się dywanik, który jest codziennie odwiedzany przez ojca pracującego na budowie i noszącego buty robocze przez cały dzień oraz syna, który chce zostać profesjonalnym piłkarzem i spędza kilka godzin dziennie w butach piłkarskich, tu pranie raz w miesiącu po prostu nie wystarczy.

prani-suseni_27052024_2

Jak to wygląda w przypadku toalety?

Podobnie jest z toaletą. Jeśli mieszkasz w gospodarstwie domowym z kimś, kogo najzwyczajniej w świecie nie idzie uprosić, aby spłukiwał toaletę po opuszczeniu deski, aby zminimalizować wyrzut bakterii, powinno się zwiększyć częstotliwość mycia. Maty i dywaniki same w sobie są antybakteryjne, oznacza to, że bakterie raczej nie są zainteresowane przywieraniem do nich. Mogą jednak dostać się na nie na przykład w sposób opisany powyżej, dlatego dobrym pomysłem jest częstsze pranie.

prani-suseni_27052024

Jak prać dywany?

Dywany GRUND można prać w temperaturze 40 stopni. Dwa dywaniki o wymiarach 60 x 100 cm można prać w zwykłej pralce o dopuszczalnym wsadzie 7 kg. Same dywaniki są bardzo lekkie, ale staną się cięższe podczas prania i należy to wziąć pod uwagę.

prani-suseni_27052024_3

Pierz tyle razy, ile chcesz

Jeśli zastanawiasz się, ile razy można je prać, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: tyle razy, ile chcesz. Dzięki unikalnej technologii produkcji kolory pozostają tak samo bogate po wielokrotnym praniu przez kilka lat. Nawet powłoka antypoślizgowa pozostanie w nienaruszonym stanie. Trwałe kolory i zachowanie właściwości antypoślizgowych przy wielokrotnym praniu to nasze główne przewagi konkurencyjne, o czym można się łatwo przekonać.

prani-suseni_27052024_4

Suszenie to nie problem

Suszenie dywanu to pestka. Wytrzymuje rygory suszenia w suszarce bębnowej i zawsze wygląda jak nowy. W miesiącach takich jak maj, gdy słońce pięknie grzeje, można wysuszyć go jeszcze szybciej. Przetestowaliśmy, że nawet zwykłe rozłożenie dywanika na trawniku w bezpośrednim słońcu spowoduje jego wyschnięcie w przeciągu 30 minut. Podczas takiego suszenia kolorom nie przeszkadzają promienie słoneczne i nie grozi wyblaknięcie. Pozostają niezmiennie nasycone.

prani-suseni_27052024_5

Podpowiedź na koniec

Ostatnia wskazówka: w przypadku starszych pralek lub modeli o naprawdę dużych prędkościach wirowania dywanik po praniu może nie być tak miękki, jak możesz się tego spodziewać. Ale to nie powód do niepokoju – wystarczy strzepnąć dywan kilka razy, a zobaczysz, że pierwotna miękkość natychmiast powróci.