Z szacunku dla gór

Oglądanie panoramy gór jest jednym z tych doświadczeń, które pamięta się przez całe życie. Często zdajemy sobie wówczas sprawę, jacy mali tak naprawdę jesteśmy. Międzynarodowy Dzień Terenów Górskich został ustanowiony między innymi po to, by zachować w ludziach pokorę wobec gór.

Międzynarodowy Dzień Terenów Górskich przypada na 11 grudnia i jest stosunkowo młodym świętem, ogłoszonym przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Obchodzimy je dopiero po raz dwudziesty. Jego celem jest przyczynienie się do zrównoważonego rozwoju tego ważnego krajobrazu.

den-hor_11122023_1

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego góry są tak ważne? Góry pokrywają ponad jedną czwartą powierzchni Ziemi. Są ważnym źródłem zasobów naturalnych i dostarczają 70% wody pitnej dla ludzkości. Obszary górskie są domem dla ponad miliarda ludzi i tysięcy unikalnych gatunków zwierząt i roślin.

W GRUND od początku naszej działalności czujemy respekt wobec gór. Mamy szczęście być częścią górskiego krajobrazu. Za oknami naszej fabryki wznoszą się szczyty najwyższych gór w Czechach. Nie tylko podziwiamy góry z szacunkiem, ale jesteśmy również zaangażowani w ich ochronę. Ekologia i zrównoważony rozwój są nadal podstawowymi filarami całej naszej firmy.

Góry są również dla nas niekończącym się źródłem inspiracji. Nic więc dziwnego, że w naszym asortymencie znajdziesz całą gamę dywanów z mniej lub bardziej abstrakcyjnymi górskimi motywami.

Całkowicie proste

den-hor_11122023_2

Już same nazwy dywaników HILLS i MOUNTAINS oznaczają góry. Podczas gdy HILLS jest prawdziwym odzwierciedleniem natury, która nas otacza, model MOUNTAINS ma bardziej zabawny, symboliczny wyraz. Są one dedykowane dla dzieci.

Odrobina spokoju

den-hor_11122023_3

Góry doskonale przetestują naszą siłę. Nie możemy wygrać z nimi fizycznie, ale siła woli pomoże nam przetrwać. Przypomina o tym dywanik WINGS OF JOY z motywem, który wydaje się nawiązywać do górskiej jaskini lodowcowej.

Moc żywiołów

den-hor_11122023_5

Inspiracja górskim krajobrazem wraz z jego zmiennością ujawnia się w abstrakcyjnych dywanikach COLANI 1, COLANI 42 i KARIM 18. Każdy z nich może stać się dominującym elementem wystroju Twojego domu.

Czy już wiesz jak uczcisz Międzynarodowy Dzień Terenów Górskich? Tradycja nakazuje wspinaczkę na jakiś szczyt. Ponieważ w tym roku święto wypada w poniedziałek, być może wystarczy poświęcić górom kilka pozytywnych myśli i pokonać górę naczyń lub prania...